Крем для лікування герпесу на губах та обличчі у спеціальному захистному пеналі*

Герпес і вагітність: маловідомі факти про підступну інфекції

Герпес і вагітність: маловідомі факти про підступну інфекції

Жінки в період вагітності починають відчувати зрозуміле занепокоєння з приводу здоров'я майбутньої дитини.

Проблема інфікування організму майбутньої матері вірусом простого герпесу набагато складніша і багатогранніша, ніж може здатися на перший погляд.

Вірус простого герпесу як I, так и II типу може завдати величезної шкоди здоров'ю плода. Зараження плода вірусом простого герпесу може відбуватися як під час внутрішньоутробного розвитку, так і в ході пологів - шанси на зараження дитини в 1-му і в 2-му випадку становлять 5% і 85% відповідно. Ще в 10% випадків дитина інфікується незабаром після появи на світ контактуючи з людьми, у яких спостерігається реактивація вірусу (родич з «лихоманкою» на губах).

Проблема посилюється тим, що багато вагітних не підозрюють, що вони інфіковані небезпечним і водночас дуже поширеним вірусом. Як відзначають вчені з університету американського штату Алабама в місті Бірмінгем (University of Alabama at Birmingham), в США вірусом простого герпесу I або II типу заражені до 65% вагітних жінок.

Але наявність вірусу герпесу в організмі жінки ще до настання вагітності можна вважати, як не парадоксально це прозвучить, везінням. Звичайно, найкраще, щоб такої інфекції в жіночому організмі не було взагалі, але інфікування до зачаття загрожує набагато меншими небезпеками для здоров'я майбутньої дитини, ніж зараження в період вагітності.

Як встановили дослідники з штату Алабама, наявність антитіл до вірусу герпесу в крові вагітної до зачаття значно знижує ризик передачі вірусу плоду. Такі антитіла блокують реактивацію вірусу.

У цьому випадку ризик передачі вірусу плоду в процесі пологів не перевищує 2%.

Однак картина різко міняється, якщо майбутня мати заражається вірусом простого герпесу в період вагітності. У цьому випадку підвищена агресивність вірусу зберігається досить довго (протягом 8-12 тижнів), і небезпека зараження плода зростає до 65%.

З цієї точки зору особливо небезпечно зараження вірусом герпесу в останні 2-3 місяці вагітності.

Купити в найближчій до Вас аптеці! ПИТАННЯ/ВІДПОВІДІ
Добрий день, у мене кілька разів на рік на губах з'являється герпес, він буває навіть влітку. Нещодавно це сталося на мій день народження. Що можна робити, щоб не давати йому розповзатися по губах?
он-лайн тест
Що є причиною виникнення герпесу?