Крем для лікування герпесу на губах та обличчі у спеціальному захистному пеналі*

Вірус герпесу

Вірус герпесу - один з найпоширеніших збудників вірусних захворювань людини. Його носіями, за даними дослідників, вважається до 95% населення земної кулі. Існує кілька різновидів вірусу герпесу. Найбільш поширені: вірус простого герпесу типу 1 (ВПГ-1) і вірус простого герпесу типу 2 (ВПГ-2).

Вірус герпесу типу 1

Цей збудник є причиною появи всім відомої «застуди» на губах, «лихоманки» на губах або губного герпесу. Більшість людей інфікується ВПГ-1 ще в дитячому або ранньому дитячому віці. Зараження відбувається у разі попадання біологічних рідин носія вірусу, наприклад слини або крові.

При цьому носії вірусу (бабусі, батьки, старші брати чи сестри) можуть не мати видимих ознак захворювання - висипань - везикул (бульбашок, наповнених рідиною), хоча деякі люди помилково вважають, що носій вірусу небезпечний тільки в період загострення - при появі висипань. У дійсності, вірусом герпесу можна заразитися від носія, що не має видимих проявів. Тому важливо раз і назавжди засвоїти: вірус герпесу заразний, навіть якщо зараз не видно висипань. Втім, при видимих проявах цієї інфекції ймовірність зараження вища.

Вірус герпесу типу 2

ВПГ-2 типу в більшості випадків передається під час інтимної близькості. У групі ризику знаходяться люди, у яких була велика кількість сексуальних партнерів, а також хворі / носії збудників інших захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ); пацієнти з ослабленою імунною системою (що може бути при деяких захворюваннях або при прийомі деяких лікарських препаратів, що впливають на імунну систему).

ВПГ-2 типу відповідає за переважну більшість випадків генітального герпесу. Однак стереотип, ніби ці два збудника чітко «розділили сфери впливу» - ВПГ-1 проявляється на слизовій оболонці порожнини рота і носа, а ВПГ-2 типу проявляється на зовнішніх статевих органах - невірний. Кожен з цих інфекційних агентів може спровокувати появу везикул як на губах, так і в області статевих органів.

Вірус герпесу: завжди з вами

Після того, як людина заражається вірусом герпесу (незалежно від його типу), збудник вже ніколи не покидає організм. Він проникає в нервові клітини, в яких вбудовується в ДНК нервових клітин. Велику частину часу він не проявляє активності. Однак, в деяких ситуаціях вірус герпесу може себе проявити, викликавши появу висипань на губах. Ключові фактори, які можуть активувати пробудження вірусу герпесу: стрес, інфекційні захворювання (у тому числі простудні), вплив інших факторів зовнішнього середовища і т.п.

Вилікувати захворювання - тобто повністю позбавитися від вірусу герпесу - в даний момент неможливо. На щастя, у здорових людей рідко зустрічаються серйозні ускладнення, пов'язані з цією інфекцією. Однак, для деяких людей вірус герпесу представляє неабияку небезпеку, в першу чергу для осіб з ослабленим імунітетом, серед яких:

  • пацієнти з ВІЛ / СНІДом,
  • пацієнти з онкологічними захворюваннями (іммуносуппрессія, викликана хіміотерапією),
  • люди, які перенесли трансплантацію (іммуносуппрессивні препарати),
  • хворі деякими хронічними захворюваннями,
  • новонароджені діти.

«Деактивувати» вірус герпесу: симптоматичне лікування

На сьогоднішній день не розроблено кардинального методу терапії цієї інфекції, який дозволяє очистити організм від вірусу. Однак сучасні противірусні препарати, при своєчасному застосуванні, можуть впоратися з вірусом герпесу. Препарати, що застосовуються зовнішньо, допомагають полегшити печіння, свербіж, поколювання та інші неприємні симптоми, що супроводжують загострення.

Контроль над висипаннями, викликаними вірусом герпесу

Обираючи противірусний засіб серед найбільш оптимальних варіантів можна вказати Агерп. Безпечний і ефективний препарат Агерп у формі крема добре всмоктується, оскільки був розроблений для лікування герпесу на губах та обличчі.

Агерп – ефективний лікарський засіб, який дозволяє контролювати активність вірусу герпесу, швидко зменшувати симптоми «лихоманки» на губах і скорочувати тривалість висипань. А у випадку завчасного застосування - нанесенні при перших провісниках спалаху - Агерп може скоротити кількість і поширеність висипань.

Препарат містить оптимальну концентрацію активної речовини - 5% ацикловіру. При нанесенні на шкіру та слизову оболонку губ Агерп діє місцево. До того ж крем Агерп не залишає слідів, він не мажеться і не тече.

Використовуючи такий засіб, вкрай важливо стежити за збереженням крему з ацикловіром: від цього залежить зручність застосування противірусного крему, адже протягом дня наносити його доводиться часто. Агерп забезпечений системою додаткового захисту від впливу зовнішніх факторів і протікання - спеціальним пеналом. Пенал у вигляді прозорої пластикової упаковки запобігає пошкодженню тюбика з ліками, а також захищає від випадкового забруднення кремом речей та одягу.

Купити в найближчій до Вас аптеці! ПИТАННЯ/ВІДПОВІДІ
Добрий день, у мене кілька разів на рік на губах з'являється герпес, він буває навіть влітку. Нещодавно це сталося на мій день народження. Що можна робити, щоб не давати йому розповзатися по губах?
он-лайн тест
Що є причиною виникнення герпесу?