Крем для лікування герпесу на губах та обличчі у спеціальному захистному пеналі*

Як вилікувати герпес на губах?

Повністю вилікувати герпес неможливо. Проте застосування кремів з противірусною дією істотно зменшить тривалість активної фази хвороби.

Як вилікувати герпес на губах - причини хвороби

Навряд чи вдасться знайти людину, яка не знає, що таке герпес на губах. За невблаганною статистикою, вірусом герпесу інфіковано близько 95% людей. Тобто, практично всі.

Строго кажучи, вірус, що викликає герпес на губах - лише один із представників герпеcвірусів. Інші віруси цього сімейства викликають такі неприємні захворювання як вітрянка, оперізуючий лишай, коли пухирці вкривають шкіру в проекції нервових закінчень (найчастіше це ділянка грудної клітки, по напрямку міжреберних нервів, хоча вони можуть бути навіть на обличчі); цитомегаловірусна інфекція, інфекційний мононуклеоз - захворювання, що нагадує ангіну, але із запаленням лімфатичних вузлів, і яке триває більше місяця.

Герпес на губах створює і значні психологічні проблеми - неможливо поцілувати кохану людину або дитину, неестетичний вигляд. Хоча біль при посмішці або коли ви щось їсте теж оптимізму не додає.

На жаль, вірус простого герпесу поширений дуже широко. Зазвичай герпесом ми заражаємося ще в дитинстві. Найпоширеніший шлях передачі – контакт, наприклад, обвітрених губ з тріщинами зі слиною зараженої герпесом людини. І зовсім не обов'язково, щоб в цей момент були висипання на губах - навіть за відсутності видимих симптомів заражена герпесом людина виділяє невелику кількість вірусів.

Як вилікувати герпес на губах?

Ще одна погана новина - вірус простого герпесу залишається в організмі назавжди, але більшу частину часу вірус буде перебувати «в сплячці». Потрапивши в організм, вірус герпесу проникає в нервові клітини і очистити їх від вірусу неможливо, щоб не обіцяли цілителі.

Як правило, герпес на губах виникає на тлі інших захворювань, найчастіше ГРВІ - ослаблений основним захворюванням організм не справляється з вірусом. Висипи на губах можуть з'явиться і в результаті стресу та переохолодження.

Ще одна причина появи висипів на губах - перегрів або яскраве сонце. Саме з цієї причини поява болючого висипу на губах так часто затьмарює довгоочікувану відпустку. Те ж саме стосується і дівчат, які люблять засмагати в солярії - ризик рецидиву герпесу при цьому істотно зростає.

Як вилікувати герпес на губах - чи варто пити імуномодулятори?

Існує думка, що для того, аби вилікувати герпес на губах потрібно пити імуномодулятори - засоби, що підтримують імунітет. Однак самостійні експерименти з подібними препаратами вкрай небезпечні, тому, якщо герпес загострюється частіше ніж 6 разів протягом року - потрібна консультація імунолога або інфекціоніста. У деяких випадках часта поява герпесу на губах буває пов'язана з імунодефіцитними станами. У цьому випадку кваліфікований лікар індивідуально підбере препарати, що стимулюють роботу імунної системи або призначить системні противірусні препарати (таблетки).

Як вилікувати герпес на губах - противірусні препарати

Що однозначно варто використовувати при герпесі - так це противірусні препарати, які пригнічують розмноження вірусів. Найвідомішим і таким, що найкраще себе зарекомендував є противірусний препарат - ацикловір. Рекомендуємо звернути увагу на крем Агерп. Він не тече і не розпливається на відміну від мазей, запобігає ураженню нових ділянок шкіри.

Ще одна перевага Агерп - пенал, в якому зберігається тюбик з кремом. Цей пенал, захищає крем від проколювання і стискання.

Тобто, Агерп можна купити заздалегідь, кинути в сумочку і носити його постійно з собою. Лікування необхідно починати, як тільки з'явилися перші симптоми герпесу на губах - почервоніння шкіри і свербіж. Як вже говорилося, віруси розмножуються дуже швидко і чим раніше буде розпочато лікування - тим воно буде ефективніше.

Ацикловір діє лише на віруси, на життєдіяльність самої клітини він практично не впливає. Але при його застосуванні герпес на губах пройде значно швидше, кількість пухирців буде менше, а хворобливі відчуття не настільки виражені.

Купити в найближчій до Вас аптеці! ПИТАННЯ/ВІДПОВІДІ
Добрий день, у мене кілька разів на рік на губах з'являється герпес, він буває навіть влітку. Нещодавно це сталося на мій день народження. Що можна робити, щоб не давати йому розповзатися по губах?
он-лайн тест
Що є причиною виникнення герпесу?